Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS

Каданс

04:29 Вторник 02.03.2021
Главная » Файлы » фильмы о музыке

Концерт "Скрипковий всесвіт"
19.10.2015, 07:54

watch online

Мистецькі історії
Концерт "Скрипковий всесвіт"

НТКУ та НРКУ, 2013

Так називався черговий тематичний концерт, присвячений одному з найдавніших і найбагатогранніших музичних інструментів у світі.
Адже всім відомо, - в руках майстерного виконавця скрипка може співати, промовляти, сміятись, журитись і любити!

Такими відчуттями і настроями наповнили концерт найкращі українські скрипалі, початківці і визнані майстри: Анатолій Баженов, Богдана Півненко, Кирило Стеценко, Мирослава Которович, Олександр Корнєв.
Скрипкові мелодії народів світу представили українські троїсті музики, майстри аргентинського танго та ірландської танцювальної музики.
Господар сцени, – заслужений академічний симфонічний оркестр Українського радіо під керуванням Володимира Шейка, - супроводжував виступи скрипалів-віртуозів.

=====

Днями Національна радіокомпанія України представила концерт «Скрипковий всесвіт», який відбувся у рамках проекту «Мистецькі історії». Нагадаємо, цей творчий проект засновано минулого року спільними зусиллями Національної радіокомпанії та Національної телекомпанії. Це цикл вечорів, присвячених знаменним мистецьким датам та подіям України. Концерти записують до Фонду Українського радіо, їх можна почути у ефірі на Першому Національному та у радіопередачах.

На сцені концертно-студійного комплексу Національної радіокомпанії зібралася велика скрипкова родина: музиканти різних поколінь, які рідко виступають разом на одній сцені, та початківці. Прозвучали класичні твори, українська народна та ірландська народна музика, п’єси у стилі WorldMusic, джаз. На початку концерту відома скрипалька Мирослава Которович проникливо виконала у супроводі Симфонічного оркестру НРКУ (диригент Володимир Шейко) популярну «Мелодію» Мирослава Скорика. Потім програму продовжив Кирило Стеценко, з яким виступила його 14-річна донька Ксенія. Ці скрипалі разом із оркестрантами презентували «Концерт для двох скрипок оркестром» Баха. Дуже тепло слухачі сприйняли виступ Анатолія Баженова. Скрипаль-віртуоз у супроводі клавесина та оркестру виконав концерт «Літо» Вівальді. Парад зіркових майстрів продовжила солістка ансамблю «Київська камерата» Богдана Півненко (прозвучала «Циганська рапсодія» Сарасате). Треба зазначити, що дуже органічно на вечері виступили «Троїсті музики» з Національного академічного оркестру народних інструментів: В. Гекер (скрипка), В. Овчарчин (сопілка), А. Бойчук (цимбали) та А. Мітін (бубон). Виявляється, скрипка не була для України запозиченим інструментом. Її предок — гудок. У XVIII столітті скрипка стала концертним інструментом. Без «Троїстих музик» не обходилось жодне свято. Сучасні «Троїсті музики» виконали кілька українських народних мелодій і викликали захват у публіки.

Потім естафету Er. J. Orchestra підхопив гурт «Рун» (соліст — скрипаль Микола Іванов), у складі якого дві акустичні гітари, сопілка та контрабас. «Рун» виконав два запальні ірландські народні танці.

Пристрасні танго А. П’яццоли «Лібертанго» та «Мідітанго» у виконанні скрипальки Мирослави Которович, акордеоніста Ігоря Саєнка та симфонічного оркестру немов перенесли публіку до Аргентини.

Окрасою концерту «Скрипковий всесвіт» став конферанс Галини Бабій, яка розповідала про історію створення скрипки, учасників концерту, цікаві факти про твори, які звучали на вечорі.

Категория: фильмы о музыке | Добавил: mia
Просмотров: 382 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: