смотреть онлайн
Київська камерата. Від класики - до джазу
Виготовлено: ДТРК "Культура" 2005
Режисер: Жанна Бебешко
Оператор: Олександр Скудар
Диригент - Валерій Матюхін
"Київська камерата" починала свою діяльність на умовах антрепризи у 1977 році її засновником став відомий піаніст соліст Київської філармонії Валерій Олександрович Матюхін. Ансамбль одразу ж зарекомендував себе як виконавець серйозного українського сучасного репертуару, оскільки основна ціль створення "Камерати" полягала в прагненні активно включитися у процес вітчизняної музичної творчості, надати можливість сучасним українським композиторам почути в живому виконанні власні твори та опуси колег.
Тривалий час ансамбль був своєрідною творчою лабораторією Союзу композиторів України, завдяки чому було виконано велику кількість камерних творів українських авторів - Євгена Станковича. Валентина Сильвестрова. Івана Карабиця, Олега Ківи, Юрія Іщенка, Ярослава Верещагіна, Володимира Зубицького, Ігоря Щербакова, Ірини Кириліної, Володимира Загорцева та багатьох інших. За роки свого існування колектив пройшов важкий шлях творчого розвитку. Формування його творчої долі відбувалося при постійній організаторській підтримці його незмінного директора, головного диригента, народного артиста України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка - Валерія Матюхіна, а також за участю відомих українських композиторів, народних артистів України - Євгена Станковича, Мирослава Скорика, Івана Карабиця. - які в різні періоди очолювали керівництво колективом.
Присвоєння колективу у серпні 1993 року статусу Державного посприяло стабілізації і активізації музично-купьтурної діяльності і розквіту концертного життя. Подальший творчий шлях ансамблю був відмічений у 1997 році премією імені М. В. Лисенка за активну діяльність з пропаганди творчості українських композиторів, а також присвоєнням статусу Національного Наказом Президента Л. Кучми від 27 серпня 2000 року.
"Київська камерата" - це союз високопрофесійних музикантів. Кожен з них - яскрава творча індивідуальність та виконавець високого рівня. Професійний рівень артистів оркестру дозволяє кожному з них бути солістом, у зв'язку з чим "Камерату" справедливо вважають "ансамблем солістів". Багато виконавців є лауреатами та дипломантами міжнародних та національних конкурсів, серед них: лауреати міжнародних конкурсів Богдана Стельмашенко (флейта), Віталій Альфавицький (кларнет), лауреати премії їм П. Ревуцького Богдан Галасюк (гобой), Золтан АлмашІ (віолончель), заслужений артист України Олесь Ясько (скрипка), Олег Серединський (скрипка), Лоліта Хомліченко (віолончель), Любов Мосійчук (віолончель), Дмитро Таванець (фортепіано).
Характерна особливість ансамблю - його виключна виконавська мобільність. Учасники колективу виступають у різноманітних музичних складах - від дуету солістів до малого симфонічного оркестру. Саме цим в значній мірі зумовлений великий і різноманітний репертуар "Київської камерати", в якому поряд з творами А.Вівальді, Й.С.Баха, В.А.Моцарта..., композиторів XIX століття - Л.Шпора, Ф.Шуберта, Р.Вагнера, Е.Гріга, М.Глінки, П.Чайковського... звучить музика - М.Равеля, А.Шенберга, І.Стравинського, Є.Прокоф'єва, А.Онеггера, Дж.Крама, Р.Щедріна, Е.Денісова...
Завдяки своєму високому виконавському рівню ансамбль завоював авторитет в професійних музичних колах не тільки в Україні, але й далеко за її межами - в Німеччині, Австрії, Франції, США, КНР, Польщі, Греції, Росії, Прибалтиці, Вірменії, Грузії. Активна концертна діяльність колективу, постійна участь НАС "Київської камерати" в міжнародних і національних конкурсах-фестивалях підтверджують високий рейтинг ансамблю, його імідж тонкого інтерпретатора та неперевершеного виконавця камерної музики різних стилів та напрямків.
Ганна Луніна ,
кандидат мистецтвознавства
|