Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS

Каданс

13:21 Воскресенье 06.10.2024
Главная » Файлы » Композиторы » Леонтович Микола Дмитрович

В категории материалов: 5
Показано материалов: 1-5

Сортировать по: Дате · Названию · Рейтингу · Комментариям · Загрузкам · Просмотрам

Різьбяр у музиці Микола Леонтович

З циклу культурологiчних програм "Портрет" телекомпанiї ГЛАС
Виготовлено: ТРК ГЛАС
Мова: українська
Тривалість: 00:09:45
 

Про фiльм:
Українська народна пісня “Щедрик” нині відома у всьому світі. Більше 90 варіантів цієї щедрівки записано в різних куточках земної кулі. А спричинився до такої популярності Микола Леонтович, композитор і диригент і більшу частину життя – скромний подільський вчитель, який зовсім не мріяв про славу. Найголовнішою справою він вважав збереження багатства і краси народної пісні. І на це йому було відведено лише 44 роки... Цей фільм про долю Миколи Леонтовича.

фильмы о музыке | Просмотров: 669 | Загрузок: 0 | Добавил: mia | Дата: 14.10.2015 | Комментарии (0)

Композитор, регент, збирач фольклору, педагог. Саме він став одним із організаторів першого українського державного оркестру та національної хорової капели. Сьогодні ж Леонтович -- один з найбільш виконуваних українських композиторів у світі. Навіть в сучасних іноземних фільмах режисери залюбки використовують музику, написану українським композитором.


Цей фільм -- про життя відомого композитора, його повсякденну виснажливу працю, про загадкові обставини його загибелі, сповнену перипетій історію створення музею. Документальний фільм не тільки глибше розкриє особистість Миколи Леонтовича, але й наштовхне на роздуми про малознану і майже недосліджену спадщину митця, у якій є чимало духовних творів.
фильмы о музыке | Просмотров: 625 | Загрузок: 0 | Добавил: mia | Дата: 22.03.2014 | Комментарии (0)

Виготовлено: УТР

Диригент-постановник – Є. Досенко
Козак – Дм. Фощанка
Дівчина, Нова русалка – О. Кумановська
Старша русалка – Т. Кумановська
Русалки: В. Хабарова, С. Копачевська, Н. Жвінклієне, А. Рибак, І. Лазебник
Ворожка – А. Синкевич


Микола Леонтович в редакції Мирослава Скорика
Київський театр оперети 2008 рік

Дівчата, хлопці, русалки, лесові чудища – артисти хору и балету ансамблю «Благовіст» та ансамбля «Калина»

Опера «Ha русалчин Великдень» М. Леонтовича народжувалася важко, бо вибраний сюжет казки Б. Грінченка «На русалчин великдень» був мало придатний для лібретто через недостатність розвитку дії, невмотивованість поступків героїв. До того ж за написання лібретто узялась учениця Леонтовича — Н. Танашевич, яка не мала досвіду в цій справі.
Робота розпочалася у 1919 рощ. На жаль, композитор не встиг закінчити навіть першого акту, хоча план був складений на три акти. Напередодні 100-річчя від дня народження Леонтовича зусиллями наших сучасників — композитора М. Скорика, який дописав оперу, і літератора Д. Бобиря, який доопрацював лібретто, твір було завершено. У 1977 році на сцені Київського театру опери та балету імені Т. Г. Шевченка оперу було поставлено (диригував народний артист УРСР І. Гамкало). Випущено також грамплатівку, опубліковано клавір.
Зміст твору такий. Козак відстав від війська і заблукав у лісі. Це сталося в ніч проти свята русалок, коли вони виходять з ріки і водять танки й ігри. Зачарований їхньою красою, Козак слухає розповіді про їхнє земне життя, горе й страждання. Потім русалки оточують його і пропонують відгадати три загадки — інакше його чекатиме смерть. Молодий статний козак подобається одній з русалок, і вона вирішує йому допомогти. Козакові не вдається одразу відгадати загадки, і він тікає. За ним женуться лісові страхіття, яких пробудили русалки своїми вигуками. Погоню зупиняє Шоста русалка, сповіщаючи, що ніч уже закінчилась і пора усім вертатись у свої сховища. Козак знову один. Він не може забути своєї рятівниці. Опера завершується його словами: «Яка ж вона чарівна... Вернись сюди, кохання моє, мріє моя!»
Жанр твору — лірико-фантастичний. Тут є кілька образних ліній — лірична, побутова і фантастична. Леонтович зіставляє різні світи — фантастичний і реальний, їх зіткнення могло завершитися трагічно для Козака, але кохання, яке зародилося між молодими людьми, виявляється сильнішим від смерті. Це і є провідна думка опери.
Композитор творить дивовижні за красою музичні сцени — хороводи, танці, ігри русалок. Вони ліричні, грайливі, просвітлено-ніж-ні. Подібно до музичних характеристик русалок в опері Даргомижського, Леонтович показує русалок як живих істот, тому його музика далека від злої фантастики.
Всю оперу вибудовано як кілька сцен-блоків, куди входять і сольні, й хорові номери. Розглянемо дві з них.
Перша відкривається квартетом русалок, що їх підтримує й хор. Це просвітлено-лірична, вальсова музика. Русалки прикрашаються місячним сяйвом. Номер починається словами: «Іскристе проміння ловіть у долоні» або далі: «В сріблястій короні сіятимуть чола»

фильмы о музыке | Просмотров: 668 | Загрузок: 0 | Добавил: mia | Дата: 22.03.2014 | Комментарии (0)


Історія написання та популяризації на світових просторах пісні "Щедрик" Миколи Леонтовича. Усе про невідомі факти написання найвідомішої української дитячої пісеньки, а також нові подробиці, здавалося б, добре знайомої музичної композиції.
Микола Леонтович (1877-1921) - український композитор, хоровий диригент, громадський діяч, педагог. Автор широковідомих обробок українських народних пісень для хору «Щедрик», «Дударик», «Козака несуть». Його обробка «Щедрика» відома у всьому світі як різдвяна колядка «Carol of the Bells».
фильмы о музыке | Просмотров: 679 | Загрузок: 0 | Добавил: mia | Дата: 20.03.2014 | Комментарии (0)

                    НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ імені В. І. ВЕРНАДСЬКОГО

                                   ОЛЕНА БУГАЄВА

Архівна  спадщина  Музичного  товариства  імені  М. Д. Леонтовича
                                       Київ 2011

Монографія  "Архівна  спадщина  Музичного  товариства  імені  М. Д. Леонтовича” входить до серії видань Національної бібліотеки України імені В. І.Вернадського       "Із історії музичної спадщини України” і присвячена висвітленню видатного явища в історії
української  музичної  культури  ХХ  сторіччя  –  Музичного  товариства  імені М. Д. Леонтовича  (далі  МТЛ),  мистецький  і  соціальний  феномен  якого  залишається неперевершеним  до  сьогодні.


УДК 930.253: 78.071(477)
ББК 85.313:79.3(4 УКР)
Бугаєва, О. В.  Архівна спадщина Музичного товариства імені М. Д. Леонтовича [Текст] : монографія / О. В Бугаєва.; Національна академія наук України; Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського; наук. ред. В. М. Даниленко. – К.: НБУВ, 2011. – 388 c. : іл.
Монографію  присвячено  історико-архівознавчому  та  культурологічному  дослідженню архівної  спадщини  Музичного  товариства  імені  М. Д. Леонтовича  (МТЛ),  що  репрезентує  джерельну унікальність  даного архіву для наук гуманітарного профілю. У дослідженні представлено історію  формування  і  склад  документів  архівного  фонду  МТЛ.  Окремо  розглянуто  історію створення  Музично-теоретичної  бібліотеки  ім.  К. Стеценка.  Висвітлено  діяльність  філій Товариства, виявлено широке коло нових імен музикантів-професіоналів і музикантів-аматорів, які зробили  безцінний  вклад  у  скарбницю  музичної  культури  України,  національну  музично-бібліотечну,  музично-музейну,  музично-виставкову  справу.  Монографію  проілюстровано  фото-документами  архіву  МТЛ,  анкетами,  листами  та  зверненнями  членів  Товариства,  каталогами друкованих і рукописних нотних творів, іншими документами.
Пропоноване  дослідження  розраховане  на  представників  української  музичної  культури, фахівців  у  галузі  музейної,  бібліотечної  і  видавничої  справи,  музикантів-педагогів,  виконавців, фольклористів, студентів та всіх, хто цікавиться історією України ХХ сторіччя.
Науковий редактор
доктор історичних наук, член-кореспондент НАН України
В. М. Даниленко
Рецензенти:
кандидат мистецтвознавства Л. В. Івченко
кандидат мистецтвознавства В. В. Кузик
Друкується за рішенням Вченої ради Національної бібліотеки України
імені В. І. Вернадського
від 12 квітня 2011 р., протокол № 4
При передруку посилання на авторський текст обов’язкове.
ІSBN 978-966-02-5159-5 (серія)  Олена Бугаєва, 2011
ІSBN 978-966-02-5160-1  НБУВ, 2011
Леонтович Микола Дмитрович | Просмотров: 801 | Загрузок: 0 | Добавил: mia | Дата: 14.03.2014 | Комментарии (0)